Smyčcové oddělení

Obor hudební > Smyčcové oddělení

Smyčcové oddělení má na naší škole dlouholetou tradici. V současné době vyučuje hru na housle a na violu Mgr. Soňa Kasalová, hru na violoncello Marek Vancl DiS.

Škola má připravené k zapůjčení žákovské nástroje od 1/8, tedy pro žáky od předškolního věku, až po nástroje celé.

Kromě výuky sólové hry klademe důraz na zapojování žáků do komorních uskupení různých obsazení a souborové hry. Žáci získávají první zkušenosti při hře v duetech s učitelem, později se spolužáky.

Pravidelně se zapojují do soutěží MŠMT a dalších akcí, např. společného projektu žáků ZUŠ a členů České filharmonie v Praze, Mládí s filharmoniky v Teplicích apod.

Absolventi smyčcového oddělení ZUŠ Chabařovice jsou platnými členy různých komorních orchestrů a dalších hudebních uskupení.

Také připravujeme žáky na talentové zkoušky na střední a vysoké školy.


Vyučující: 

630.jpg Marek Vancl Dipl.um., DiS.
violoncello, zobcová flétna


Narodil jsem se v Pardubicích, kde jsem také vystudoval Konzervatoř. Obor violoncello u prof. Josefa Krečmera. Během studií jsem pravidelně účinkoval v mezinárodním studentském orchestrem Junge Europera Orchestra.

Od roku 1999 působím v Severočeské filharmonii Teplice jako člen orchestru, hra na violoncello. Současně vyučuji v ZUŠ Chabařovice hru na violoncello a zobcovou flétnu. Kterou jsem vystudoval na Konzervatoři v Teplicích.

V současné době se také věnuje hře na violu da gamba.

629.jpg Mgr. Soňa Kasalová (vedoucí oddělení)
housle,viola, HN


Za doby studií na gymnáziu jsem opakovaně absolvovala smyčcové interpretační kursy Il solle e violino v Třebíči, kde mi učarovala viola. Po absolutoriu dvou cyklů hry na housle na ZUŠ, jsem pokračovala ve studiu na Konzervatoři v Teplicích - obor Hra na violu a na Univerzitě J. E. Purkyně - Učitelské studium HV pro ZŠ, SŠ a ZUŠ.

V ZUŠ Chabařovice vyučuji hru na housle, hru na violu, souborovou a komorní hru a hudební nauky. Vyhledávám a pravidelně se účastním seminářů, které pomáhají sledovat současné trendy ve výuce a zapojovat nové prvky do vlastní práce s žáky.

V posledních letech připravuji zábavné workshopy na soutěžní přehlídce Teplické flautohry.

Starší žáky dle jejich preferencí přivádím do dalších hudebních těles a uskupení, např. do Bendova komorního orchestru, The Boom - The Beatles revival band & orchestra.

Ve volném čase se věnuji komorní hře jako violistka, např. Lake Lugano Chamber Music Festival, Švýcarsko (2018). Na mezinárodních kursech komorní hudby a festivalu Ameropa (2008 - 2016), kde spolupracuji s hudebníky od nejmladších účastníků po profesory AMU a dalšími profesionálními hráči. V letech 2013 2016 jsem se účastnila mezinárodní letní orchestrální akademie Filarmonietta Praga. Od roku 1992 jsem členkou Bendova komorního orchestru, od roku 2009 pravidelně vypomáhám v Rumburském komorním orchestru. 

 

Kontakt

Základní umělecká škola
Husovo náměstí 17, 403 17  Chabařovice 

ředitel
475 205 280 

kancelář
475 205 281 

mobil
+420 606 375 303
+420 608 375 303

email
vedeni@zuschabarovice.cz

(*) Povinná políčka.

 

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím