Bicí oddělení

Obor hudební > Bicí oddělení

Bicí oddělení je nedílnou součástí Zuš Chabařovice již od roku 2001. Celou dobu je pod vedením stejného vyučujícího úspěšného bubeníka Romana Haaseho. Jeho angažmá v kapele Aleše Brichty či Iny Urbanové a zároveň v orchestru Severočeského divadla opery a baletu hovoří o jeho univerzálnosti a všestrannosti.

Za svou dobu existence také oddělení bicích nástrojů zaznamenalo spoustu za zmínku stojících úspěchů. Namátkou je to nemalý počet žáků přijatých a úspěšně nastoupivších na studium Konzervatoře v Teplicích, několik hodnotných úspěchů na celostátních soutěžích ZUŠ ve hře na bicí nástroje (nejvýznamnější je zřejmě čestné uznání v celostátním kole v roce 2009, jenž získal žák Dominik Smutný, který v současné době hraje v kapele Mira Šmajdy) a v neposlední řadě spousta koncertních vystoupení na nichž dostanou prostor žáci všech kategorií a vždy se tyto akce setkávají s velmi pozitivními ohlasy.


Vyučující:

801.jpg Roman Haase dipl. um (vedoucí oddělení)
bicí (vedoucí oddělení)


Roman Haase životopis: Hru na bicí nástroje jsem vystudoval v letech 1998 - 2004 na Konzervatoři v Teplicích u profesorů M.Kužely a J.Cikrita. Předtím jsem ještě navštěvoval 4 roky Zuš Evy Randové v Ústí nad labem. Po dobu let studíí jsem ještě prošel rukama profesorů Oty Jarky, M.Veselého, bubeníka Františka Höniga a dalších. Má kariéra, co do angažmá v kapelách, začala již v roce 1995 a to založením kapely s názvem Hydrarrgyrum společně s mým bratrem (kytaristou). To nám vydrželo 8 let a pak jsme společně nastupovali do teplické legendární metalové kapely Motorband (první kapela Kamila Střihavky a Tomáše Krulicha Kabát). 

V tu dobu už jsem byl též zaměstnán jako hráč na bicí nástroje v orchestru Severočeského divadla opery a baletu a také jako učitel bicích v Zuš Chabařovice. Do obou těchto institucí jsem nastupoval v roce 2001 a působím v nich dodnes. Kapelu Motorband jsme definitivně opouštěli v roce 2011 a odtud naše cesty vedly do kdysi legendární kapely Karamel. Zde mi angažmá vydrželo 2 roky a od roku 2013 jsem členem kapely zpěváka Aleše Brichty s názvem Aleš Brichta Project. V roce 2014 jsem navíc nastoupil do doprovodné kapely zpěvačky Iny Urbanové. Vedle této kapelové činnosti také příležitostně působím jako hráč na bicí v několika symfonických orchestrech (Bohemian Symphony Orchestra Prague, City of Prague Philharmonique Orchestra, Český Národní Symfonický Orchestr, Smetanovi Filharmonici, atd...), díky čemuž se mi poštěstilo doprovázet osobnosti světového věhlasu, jako jsou např.: Itzhak Perlman, Jose Carreras, Florent Pagny, apod. A z těch rockových to jsou např.: Bonnie Tyler, Uriah Heep, Joe Lynn Turner, Steve Augeri či Alice Cooper. Za zmínku také stojí účinkování na největším metal festu v Evropě Wacken, společně s Black metalovou legednou Dimmu Borgir.

Vedle rockových a symfonických aktivit se také občasně věnuji i jiným hudebním žánrům (pop, bigband, apod.). Jako hudební nástroj používám bicí nástroje značky Sonor a této značky jsem také firemním hráčem. Pro firmu Sonor občas účinkuji na prezentačích seminářích, nejčastěji s vynikajícím mladým talentovaným bubeníkem Daliborem Mrázem, který spolupracuje se světovou bubenickou elitou např. Mike Terrana, Gergo Borlai, Todd Suchermann, apod.

 

Kontakt

Základní umělecká škola
Husovo náměstí 17, 403 17  Chabařovice 

ředitel
475 205 280 

kancelář
475 205 281 

mobil
+420 606 375 303
+420 608 375 303

email
vedeni@zuschabarovice.cz

(*) Povinná políčka.